5 клас

Розділ 4. "Комп'ютерні презентації"

ВИВЧАЄМО "РЕДАКТОР ПРЕЗЕНТАЦІЙ POWER POINT".

Основні елементи  POWER POINT

Тема "Редактор презентацій"

Фотоальбом засобами Power Point

Вивчаємо "Графічний редактор Paint".





Інтерактивне завдання "Графічні зображення".

Вправа "Порівнюємо діалогове та інформаційне вікно"

Вправа "Речення"

Вправа-тест "Основи роботи з ГР Paint".
Інтерактивна вправа "Інструменти ГР Paint".
Інтерактивна вправа "Буфер обміну".


Ще одна можливість проявити свою творчість - розмальовки на дитячому порталі Пустунчик. Там Ви зможете знайти й багато цікавинок: вікторини, конкурси, фільми, ігри, тести...:)

Навчаємось швидкого друку на клавіатурі. 

Практикум "Клавіатурні перегони".

Шановні батьки п'ятикласників!
Ваша дитина вивчає новий предмет — інформатику. Для вмілого використання комп'ютера у навчанні, опануванні новими програмами для розвитку та самовдоскона- лення важливо уміти використовувати клавіатуру, швидко набирати текст. Тому протягом зимових канікул для дітей започатковується комп'ютерна практика — практикування у наборі на клавіатурі у клавіатурному тренажері. Ваша дитина має доступ до комп’ютера удома та у школі. Прослідкуйте, будь- ласка, щоб тривалість її роботи за комп'ютером не перевищувала 15 хвилин.
Дякуємо за співпрацю!

Вправи для очей при роботі за комп'ютером:

  • Заплющ очі, не жмурся, ру хай очними яблуками по колу. 
  • Очима малюй латинську літеру «V»: подивися вгорувліво, вниз, угору вправо, вниз. 
  • Сильно зажмурся, розп- лющ очі.
  • Приблизно 30 с швидко моргай, потім стільки ж ди- вися, не моргаючи.
  • Заплющ очі та масажуй їх коловими рухами пальців одну-дві хвилини. 
  • Сядь вільно, не напружуючись, виконай колові рухи очима за годинниковою стрілкою та проти. 
Повтори по п’ять разів і після кожного — покліпай! 

ФАЙЛИ ТА ПАПКИ.

Інтерактивні завдання.

Завдання 1. "Назва файлу та його вімст".

Завдання 2. "Значки папок".

Інтерактивні вправи "Вивчаємо клавіатуру".

Завдання 1. "Словарний диктант".

Завдання 2. "Призначення клавиш".


ВИВЧАЄМО КЛАВІАТУРУ.





Як навчитися друкувати швидко?
Сучасним користувачам комп'ютерів вже не доводиться набирати текст, болісно вишукуючи на клавіатурі потрібні літери, адже розвитку швидкості набору тексту на клавіатурі в чималому ступені сприяють різні чати, ICQ і т.д.
Однак перед тими, хто тільки починає освоювати комп'ютер, а також перед тими, хто незадоволений своєю швидкістю набору, рано чи пізно постає питання: а чи можна навчитися друкувати швидко? Безумовно! Благо, сучасні виробники комп'ютерного забезпечення пропонують користувачам зручні й недорогі програми — клавіатурні тренажери.
Для швидкого набору на стандартній клавіатурі найкраще підходить сліпий десятипальцевий метод. Цей метод дозволяє задіяти в наборі тексту всі пальці одночасно, що істотно збільшує швидкість набору. При цьому рухи пальців по клавішах доведені до автоматизму, тому необхідність постійно дивитися на клавіатуру зникає.
В десятипальцевим методі набору пальці (вказівний, середній, безіменний, мізинець) обох рук «за замовчуванням» розташовуються на середній лінії буквеної частині клавіатури «ФИВАОЛДЖ» («ASDFJKL»). Великі пальці знаходяться на клавіші пробілу («space»).
Як навчитися друкувати швидко?
При необхідності набрати символ з нижнього або верхнього ряду кожен палець зміщується на відповідну клавішу зі свого вертикального ряду. Деякі пальці також натискають кілька сусідніх клавіш з горизонтального ряду. Після натискання пальці повертаються у вихідне положення — «фиваолдж».
Тепер, коли зрозумілі основні принципи сліпий десятипальцевий методу набору, можна починати тренувати свої навички на клавіатурних тренажерах. Є безліч різних версій цих програмних продуктів, вони можуть відрізнятися опціями і оформленням, однак основний принцип їх роботи наступний.
Спочатку учень освоює окремі літери. Наприклад, першим вправою може бути набір різних комбінацій з букви «а» та прогалин: а а а; аа аа аа; ааа ааа ааа і т.д. Поступово з вивченням кожної наступної букви вправи ускладнюються, комбінації можуть бути виду «ао ао ао» або, наприклад, виду «ва ол ла під лв».
Коли вивчені всі літери середнього ряду, в вправи додаються літери з верхнього ряду, а потім з нижнього. На вивчення спецсимволів і цифр у більшості програм, як правило, передбачені окремі уроки.
Ближче до кінця навчання вправи стають все більш і більш складними. Учневі потрібно набирати цілі фрази, речення, використовуючи знаки пунктуації, цифри. А для тих, хто вже освоїв десятипальцевий метод, програми пропонують попрактикуватися на текстах різної (з точки зору набору) складності.

Отже, які ж існують клавіатурні тренажери?

Напевно, найвідомішим на вітчизняних просторах є тренажер "Соло на клавіатурі". Автор цієї програми, В.В. Шахіджанян, пропонує користувачам 100 уроків. Поширюється цей програмний продукт як умовно безкоштовний — після 40 вправ необхідно придбати ліцензійну копію програми для продовження навчання.
Програма виконана у веселій, жартівливій манері, забезпечена детальною статистикою уроків. Перехід до кожного наступної вправи можливий тільки після успішного завершення попереднього. Досліджувана розкладка — російська.
Як навчитися друкувати швидко?
"Stamina" — це безкоштовний, давно відомий користувачам, клавіатурний тренажер. Може працювати як в режимі навчальних уроків, так і в режимі практики для тих, хто вже освоїв десятипальцевий метод. Поле введення програми розділене на дві частини. Користувачеві пропонується набирати певні фрази. Кожна правильно набрана літера переходить з однієї області поля в іншу.
Stamina також забезпечена статстікой. Користувач може подивитися свою середню швидкість за час виконання вправи, дізнатися відсоток помилок при наборі, завдяки графіками порівнювати результати різних уроків. Мови розкладки — російська і англійська. На сайті розробників можна додатково завантажити фрази для інших мов: французької, іспанської, німецької і т.д.
Як навчитися друкувати швидко?
"BabyType" — принцип цієї програми трохи відрізняється від попередніх. Перед користувачем стоїть завдання: встигнути набрати необхідні символи раніше, ніж їх «з'їсть» монстрик. У програмі можна використовувати 6 різних мов, для чого є можливість вибору необхідної розкладки клавіатури. Ігровий характер цієї програми дозволяє навчатися користувачам різного віку.
Як навчитися друкувати швидко?

(використано матеріали сайту  ВсеЗнайка»)

On-line тренажери:

Тестування.

МЕНЮ.

Завдання 1. Типи меню.

Завдання 2. Меню та об'єкти.

Завдання 3. Кросворд "Типи меню".

ВІКНА.

Завдання 1. Робота з вікнами 

Завдання 2. Інтерактивний кросворд "Об'єкти"

Завдання 3. Рабочий стол комп'ютера (збери пазл!)

Пристрої ПК

                       Завдання 1               Завдання 2               Завдання 3
                       Завдання 4                Завдання 5               Завдання 6

Об'єкти навколо нас

Завдання